Ali moram zamenjati pasjo hrano?
Dom in vrt

Ali moram zamenjati pasjo hrano?

Dokler je vaš pes v formi in zdrav ter ste zadovoljni s hrano za pse, ni razloga za spremembo. Različni psi se bodo vedno bolje odrezali pri različnih hranah. Medtem ko nam seznam sestavin omogoča predvidevanje, katera hrana bo boljša za vašega psa, bo vedno veliko primerov, ko se bo vaš pes na hrano, ki mu po sestavi ustreza slabo odzval. Naš cilj je preprosto, da vam pomagamo najti hrano, ki ohranja vašega psa zdravega in veselega. Če vam je to že uspelo, priporočamo, da se držite izbrane pasje hrane kljub kakšni kritiki s strani uporabnikov..

Če pa vaš pes kaže znake bolezni, tudi občasno, je morda najboljša možnost sprememba.

Zgodnji znaki prehranskih težav vključujejo:

  • Prebavne motnje: pretiran ali zelo smrdeč veter, redno bruhanje (zlasti po obrokih).
  • Težave s kožo / dlako: srbenje, plešasti madeži, luščenje, prekomerna prhljaj, mastna in / ali smrdljiva dlaka
  • Hiperaktivnost
  • Solzne oči
  • Neprijeten zadah in / ali redno kopičenje zobnih oblog
  • Redne težave z analno žlezo

Pasja hrana in ustreznost prehranskim potrebam

Najboljša pasja hrana za vašega psa naj ustreza njegovim prehranskim potrebam. Večina komercialnih blagovnih znamk za hrano za pse je posebej oblikovana z vsaj minimalnimi prehranskimi potrebami za pse, vendar je pomembno vedeti, da nima vsak pes popolnoma enakih prehranskih potreb.

Psi v svojem življenju potrebujejo širok nabor hranil v različnih količinah. Prehranske potrebe mladička se razlikujejo od odraslih psov, zato je dobro, da mladička hranite s formulo za mladičke ali s hrano v vseh življenjskih obdobjih. Psi in mladiči velikih pasem imajo drugačne prehranske potrebe kot psi in psički majhnih pasem.

Miti in napačne informacije o pasji hrani

Na internetu obstaja veliko mitov in napačnih informacij o pasji hrani. Razvrstite ga lahko po enem preprostem pravilu: preverite svoje vire. Mnogi dobronamerni posamezniki trdijo o prehrani psov, ne da bi jih podkrepili z znanstvenimi dokazi. Med raziskovanjem vedno preverite, ali informacije podpira verodostojen vir, na primer veterinar, pasji nutricionist ali znanstvena študija. Nikoli ne škodi biti malček dvomljiv. Če se sliši predobro, da bi bilo res, verjetno je tako.